Martyna Łakoma

Martyna Łakoma – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, turniejów rangi klasy A (zdobywczyni 5 miejsca na Akademickich Mistrzostwach Świata w Vigo). Posiadaczka 2dana w Taekwondo Olimpijskim. Nauczycielka Zespołu Szkolnego-Przedszkolnego nr 12 w Poznaniu.

Przygoda z taekwodno, którą rozpoczęła w wieku 12 lat przerodziła się w sposób na życie. Od 2008 roku pracuje jako trener z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Obecnie prowadzi zajęcia w szkole SP 1 i SP 2 w Plewiskach. Swoje motto:  „Nigdy się nie poddawaj. Na wielkie rzeczy potrzeba czasu” przekazuje najmłodszym ucząc ich pokory, wytrwałości i radości z najmniejszych osiągnięć. Treningi taekwondo z Martyną nie kończą się na sali. Jest organizatorką wyjazdów i obozów sportowych. W pracy z dziećmi ważny jest dla niej rozwój psychospołeczny, budowanie relacji, poczucia własnej wartości. Treningi z Martyną to nie tylko dodatkowe sportowe zajęcia , to szansa dla dzieci na odkrywanie siebie, pokonywanie własnych słabości i nieśmiałości. Wszystko odbywa się w atmosferze zabawy oraz zdrowej sportowej rywalizacji.

Martyna prywatnie jest mamą 3 dzieci: Stasia, Nel i Zoi. Wolne chwile spędza na rozwijaniu swojej drugiej pasji – fotografii.