Bartosz Kałużny

Bartosz Kałużny – Aktualny wicemistrz Polski Seniorów w Poomsae, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w kyorugi i poomase, członek kadry narodowej. Posiadacz 2dana w Taekwondo Olimpijskim. Psycholog sportowy współpracujący z czołowymi polskimi zawodnikami Taekwondo Olimpijskiego oraz MMA.

Przygodę z taekwondo rozpoczął w 1998 roku przechodząc od roli zawodnika do trenera, którym jest od 2014 roku. Obecnie prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Poznaniu, Plewiskach, Swarzędzu, Strzeszynie oraz Śremie. Podczas treningów zwraca dużą uwagę na pozytywną atmosferę oraz indywidualne podejście do rozwoju każdego z zawodników. Prócz rozwoju stricte fizycznego, zwraca dużą uwagę na rozwój psychiczny, by treningi Taekwondo nie tylko wzmacniały ciało, ale także umysł. Zwiększając pewności siebie, poczucie własnej skuteczności oraz rozwijając umiejętności społeczne.

Bartosz prywatnie jest właścicielem buldożka francuskiego – Gizma. W wolnych chwilach lubi czytać książki psychologiczne oraz oglądać mecze NBA.